POJAZDY SZYNOWE NA PP

KATEGORIA: Studia

W lutym 2016 r. na Wydziale Maszyn Roboczych i Transportu Politechniki Poznańskiej (kierunek Mechanika i Budowa Maszyn) rusza nabór na studia II stopnia, na jedyną w Polsce specjalność POJAZDY SZYNOWE.
 
Studiowanie na specjalności Pojazdy Szynowe jest doskonałą okazją do połączenia pasji z praktycznym przygotowaniem zawodowym. Politechnika Poznańska, tworząc nową specjalność, wychodzi na przeciw oczekiwaniom rynku transportu szynowego - absolwenci nowej specjalności pozwolą wypełnić lukę pokoleniową specjalistów z ukierunkowaną wiedzą z zakresu pojazdów szynowych.
 
Główny nacisk położony jest na projektowanie i konstruowanie pojazdów z wykorzystaniem narzędzi CAD/CAE, a także na modelowanie i badanie pojazdów oraz ich elementów na wszystkich etapach cyklu życia. Studenci zapoznają się z układami biegowymi nowoczesnych pojazdów szynowych, jak również technikami wytwarzania i diagnozowania pojazdów i ich elementów. Zdobędą również wiedzę w zakresie analiz RAMS pojazdów szynowych, wykorzystania pojazdów w systemach transportu kombinowanego i miejskiego oraz poznają najnowsze trendy związane z wzornictwem przemysłowym nowoczesnych pojazdów szynowych.
 
Na specjalności Pojazdy Szynowe gwarantowany jest cykl staży lub praktyk zawodowych u renomowanych producentów taboru, a także przewoźników miejskich i kolejowych.  W naszym regionie znajduje się wiele ośrodków przemysłowych i badawczych działających w branży transportu szynowego, co umożliwia podjęcie pracy jeszcze w trakcie procesu kształcenia.
 
Specjalność realizowana będzie przez specjalistów z Zakładu Pojazdów Szynowych Politechniki Poznańskiej. Studenci specjalności Pojazdy Szynowe będą korzystać z laboratoriów wyposażonych w nowoczesną aparaturę oraz narzędzia na światowym poziomie:
− Laboratorium Zintegrowanych Systemów Diagnostycznych,
− Laboratorium Projektowania i Dynamiki Pojazdów,
− Laboratorium Budowy Pojazdów,
− Laboratorium Modelowania Procesów i Systemów Transportowych.
 
W Zakładzie Pojazdów Szynowych Wydziału Maszyn Roboczych i Transportu realizowane  są również projekty badawczo-rozwojowe we współpracy z sektorem przemysłowym.  Studenci specjalności będą mieli możliwość stać się częścią zespołów naukowo-badawczych, zdobywając tym samym niezbędną wiedzę i doświadczenie – cenione obecnie na rynku pracy.  Przyszli pracodawcy, w Polsce i zagranicą, czekają na młodych, dynamicznych, a w szczególności wykwalifikowanych absolwentów.
 
Skieruj swoją karierę na właściwe tory!

Ta strona wykorzystuje cookies tylko do analizy odwiedzin. Nie przechowujemy żadnych danych personalnych. Jeśli nie zgadzasz się na wykorzystywanie cookies, możesz je zablokować w ustawieniach swojej przeglądarki.

OK