KROKI - O MIŁOŚCI

Pomoc dla doświadczających przemocy domowej

KATEGORIA: Poznań

Od wybuchu epidemii, fundacja Dajemy Dzieciom Siłę odnotowały pięćdziesięcioprocentowy wzrost zgłoszeń przemocy domowej od najmłodszych. Według danych Centrum Praw Kobiet, tak wielu zgłoszeń nie było od kilku lat. Kobiety proszą o pomoc dwa razy częściej niż przed pandemią.  

Osoby doświadczające przemocy w Poznaniu nie są pozostawione bez pomocy. W mieście działa Punkt Interwencji Kryzysowej, czynny całodobowo. PIK współpracuje ze służbami miejskimi - policją, strażą miejską, strażą pożarną, pogotowiem ratunkowym oraz instytucjami i organizacjami pomocy społecznej. Oferuje nie tylko wsparcie psychologiczne i prawne, ale również pomoc lokalową. Kontynuację wsparcia dla poszkodowanych zapowiedział prezydent Jacek Jaśkowiak. 

-Widzimy po spływających statystykach, że mamy wzrost przemocy domowej. Oddają to dane, które otrzymujemy od policji. Udostępniamy numery pod którymi można uzyskać potrzebne informacje i zgłosić problem przemocy. Wiemy, że czasami nie ma możliwości wykonania telefonu, kiedy oprawca przebywa w tym samym pokoju. Dla tych osób przeznaczamy adres mailowy, a w najbliższym czasie opracujemy kolejne możliwości. 
 

Osoby potrzebujące pomocy mogą kontaktować się: telefonicznie - 61 835 48 65 lub 61 835 48 66 (czynne całodobowo), za pomocą e- maila - adres: pik@m.poznan.pl lub osobiście - adres: ul. Niedziałkowskiego 30 (po wcześniejszym umówieniu telefonicznym). W okresie świątecznym w ramach PIK działa również telefon zaufania - numer: 61 835 49 04. Można dzwonić nieprzerwanie od soboty - od godz. 19:00 do wtorku rana - do godz. 7:00. W dni powszednie telefon zaufania działa w godz. 19:00-7:00.     

Ta strona wykorzystuje cookies tylko do analizy odwiedzin. Nie przechowujemy żadnych danych personalnych. Jeśli nie zgadzasz się na wykorzystywanie cookies, możesz je zablokować w ustawieniach swojej przeglądarki.

OK