ZUTA - SMAKI ZIÓŁ

Czy kultura odmraża się z dniem 6.06?

KATEGORIA: Kultura

Od jutra, 6 czerwca, kina i teatry mogą oficjalnie zapraszać do siebie widzów. Sytuacja jednak jest na tyle niepewna i nieuregulowana, że większość z nich postanowiło otwarcie przełożyć na drugą połowę czerwca. Szerzej swoje drzwi otwierają galerie i muzea. Od miesiąca możemy oglądać ich zbiory, a w najbliższy weekend przygotowujemy się na pierwsze po okresie zamknięcia wernisaże.

Zespoły poznańskich teatrów i kin wracają do prób i otwierają swoje biura obsługi widzów. Wiele z nich zapowiada, że jeszcze w czerwcu będzie widzieć się z odbiorcami na spektaklach i seansach. Do tej pory datę otwarcia podało Kino Pałacowe. Będzie to 19 czerwca. W podobnym terminie swoje pierwsze popandemiczne spektakle zaprezentuje Teatr Muzyczny i Teatr u Przyjaciół. 19., 20. i 21. czerwca na scenie Teatru Muzycznego będziemy mogli zobaczyć „Zakonnicę w przebraniu”, a 20., 26. i 27. czerwca Teatr U Przyjaciół wystawi „Elektrę” i „Sherlocka Holmesa”.

7 czerwca w Muzeum Narodowym w Poznaniu otworzy się pierwsza od marca wystawa. Zobaczyć będziemy mogli plakaty francuskiego grafika Michela Quareza – laureata szóstej edycji Nagrody im. Jana Lenicy. Prace artysty są zaangażowane społecznie, poruszają współczesne problemy, np. walkę z AIDS, ale także radość wspólnego świętowania.

- Kolorowe, różnorodne, często zabawne – tak mówi oplakatach Michela Quareza kuratorka wystawy, Anna Grabowska-Konwent. – Michel Quarez współpracuje głównie z gminami, z niewielkimi miejscowościami pod Paryżem. To są zlecenia miejskie: plakaty na festiwale, święta, spotkania.

Na swoją wystawę zaprasza także Galeria Miejska Arsenał. Możemy tam aktualnie zobaczyć prace Mariusza Kruka zatytułowane „Współbrzmienie zdarzeń”. Natomiast w Galerii Jerzego Piotrowicza pod Koroną trwa wystawa Roberta Bartoszka poświęcona jezioru Rusałka. W Centrum Kultury Zamek ponownie otworzyła się dla zwiedzających wystawa „Nieznany Impresjonizm: Manet, Pissaro i im współcześni”, która przedstawia grafiki impresjonistów. Zaś w Galerii Zacnie możemy oglądać prace poznańskiej firmy Bękarty pt. „Bękarty na sprzedaż”.

Ta strona wykorzystuje cookies tylko do analizy odwiedzin. Nie przechowujemy żadnych danych personalnych. Jeśli nie zgadzasz się na wykorzystywanie cookies, możesz je zablokować w ustawieniach swojej przeglądarki.

OK