Uniwersytet Artystyczny dziś przekaże pierwsze maseczki dla szpitali. Docelowo ma ich być 2000

KATEGORIA: Studia

Dziś do poznańskich i wielkopolskich szpitali trafi pierwsza partia kilkuset maseczek przygotowanych przez pracowników i wolontariuszy Uniwersytetu Artystycznego - Bardzo wielkim wsparciem było dla nas, zaangażowanie dwóch firm. Jedna z nich dostarczyła specjalną bawełnę do wyrobu maseczek, druga wykroiła nam materiał na 1500 maseczek, i na których to maszynach do szycia odbywa się cała produkcja - podziękował rzecznik uczelni, Artur Adamczak.

Pomoc płynie z różnych kierunków - Pomogli nam także kibice ze Stowarzyszenia Kibiców Lecha Poznań. W ciągu kilku godzin odpowiedzieli na nasz apel i podarowali nam do kilkaset metrów materiału, który będziemy mogli wykorzystać na produkcję kolejnych maseczek - dodaje Artur Adamczak. Dzięki tym gestom maseczki trafią do kilku szpitali w Wielkopolsce - W sumie uda nam się przygotować ich blisko 2000 sztuk. Całość wyprodukowanych przez nas maseczek trafi przez Wielkopolską Izbę Lekarską do placówek medycznych w naszym regionie.

Eleganckie maseczki mogą zostać łatwo dopasowane do kształtu głowy. Ich autorzy pomyśleli też o wygodzie - zamiast gumek zostały do nich przyszyte wiązania, co pomoże nam uniknąć bólu związanego z uciskiem. 

Maseczki przede wszystkim jednak skutecznie wypełniają swoje zadanie ochronne. Zostały uszyte z trzech warstw materiału - Pierwsza to wzorzysta warstwa bawełny, z tyłu znajduje się warstwa bawełny bardzo dobrej jakości z odrobiną lakry. W środku zszyta jest warstwa agrowłókniny. Dzięki trzem warstwom potencjał filtrujący maseczki jest zwielokrotniony - zapewnia kierownik działu promocji Uniwersytetu Artystycznego, Piotr Grzywacz. - Maseczki  powstały po konsultacjach z placówkami medycznymi.

Pierwsza partia maseczek ochronnych ma trafić do szpitali i pracowników Uniwersytetu w przyszłym tygodniu.To właśnie oni zainicjowali akcję na UAP - W przedsięwzięcie zaangażowane są prof. Sławomira Chorążyczewska i Kinga Ludek z Pracowni Ubioru Unikatowego UAP oraz Martyna Pakuła z Pracowni Grafiki Druku Płaskiego i Grafiki Cyfrowej UAP. Do pomocy włączyło się też wielu innych osób z uczelni - dodaje rzecznik Artur Adamczak.

Wszyscy zainteresowani mogą wyrazić swoją chęć pomocy przy szyciu maseczek pod adresem promocja@uap.edu.pl. 

Ta strona wykorzystuje cookies tylko do analizy odwiedzin. Nie przechowujemy żadnych danych personalnych. Jeśli nie zgadzasz się na wykorzystywanie cookies, możesz je zablokować w ustawieniach swojej przeglądarki.

OK