Uniwersytet Przyrodniczy stworzył ogólnopolską Interaktywną Mapę Pomocy Psychologicznej

KATEGORIA: Studia

Na mapie znajdziecie wykaz miejsc, do których w czasie trwania epidemii koronawirusa możecie zgłaszać się po nieodpłatne porady psychologiczne - Chciałyśmy udzielić wsparcia i wyjść naprzeciw problemom z jakimi mogą spotkać się trakcie trwających obostrzeń nie tylko studenci, ale również ich rodziny i znajomi – mówią pomysłodawczynie IMPP. – Dlatego postanowiłyśmy przygotować kompleksową bazę, która pozwoliłaby zainteresowanym dotrzeć do punktów wsparcia blisko miejsc ich zamieszkania.

Na razie baza danych w wielu województwach jest niewielka, ale pozostaje otwarta dla wszystkich, którzy chcieliby nieodpłatnie podzielić się wiedzą i doświadczeniem z innymi.

Interaktywna Mapa Pomocy Psychologicznej jest inicjatywą członkiń zespołu Centrum Wsparcia i Rozwoju UPP: kierowniczki CWR UPP  Dagmary Kubskiej-Matysiak, psycholożki dr Olgi Grabowskiej-Chenczke i Pełnomocniczki Rektora ds. Społecznej Odpowiedzialności Uczelni, prof. Magdaleny Kozery-Kowalskiej.

IMPP zostało utworzona z myślą o doraźnym reagowaniu w czasie pandemii. Pracownicy CWR UPP nie wykluczają jednak, że oferowane wsparcie będzie można otrzymać także później, a baza danych rozszerzy się o kolejne kontakty. 

fot. UPP

Ta strona wykorzystuje cookies tylko do analizy odwiedzin. Nie przechowujemy żadnych danych personalnych. Jeśli nie zgadzasz się na wykorzystywanie cookies, możesz je zablokować w ustawieniach swojej przeglądarki.

OK