WIKTORIA ZWOLIŃSKA - SIÓDME - NIE KRADNIJ

Uniwersytet Artystyczny szyje stylowe kombinezony ochronne dla placówek medycznych

KATEGORIA: Poznań

W centrum dystrybucyjnym środków ochrony indywidualnej, które powstało kilkanaście dni temu na Uniwersytecie Artystycznym w Poznaniu z inicjatywy akcji koronazglowy.pl, oprócz maseczek (szyte są od blisko dwóch tygodni, do tej pory wykonano ich kilka tysięcy sztuk) ruszyła także produkcja kombinezonów ochronnych dla pracowników służby zdrowia.
 
Wykrojony materiał dostarczyli wolontariusze z akcji koronazglowy.pl. Kombinezony szyją pracownicy i studenci związani z Pracownią Ubioru Unikatowego Uniwersytetu Artystycznego w Poznaniu.
 
- Kombinezony szyjemy z agrowłókniny. Zostaliśmy przeszkoleni, jak szyć kombinezony, pokazano nam po kolei każdy etap, mamy nadzieję, że pójdzie nam to sprawnie. Na początku myśleliśmy, że będzie to trudniejsze z tego względu, że są to większe elementy. Teraz okazuje się, że kombinezony szyje się o wiele łatwiej niż maseczkę – mówi Kinga Ludek z Pracowni Ubioru Unikatowego UAP.
 
Docelowo kombinezonów ma powstać kilkaset sztuk. Są one szyte na terenie uczelni w centrum dystrybucyjnym środków ochrony indywidualnej. Wolontariusze akcji koronazglowy.pl w centrum przygotowują także pakiety z wykrojonymi materiałami, z których blisko 200 poznaniaków w ramach wolontariatu szyje środki ochrony indywidualnej dla wielkopolskich placówek medycznych.
 
- Są to pakiety z wyciętym materiałem na maseczki czy czepki. One trafiają do krawcowych, które później szyją je w domach. Uszyte czepki, maseczki znów trafiają do nas do centrum. My je dzielimy, przygotowujemy pakiety i według zgłaszanych nam potrzeb rozsyłamy do placówek medycznych na terenie Poznania i Wielkopolski – mówi Ada Orłowska, jedna z koordynatorek akcji koronazglowy.pl
 
W centrum powstają także przyłbice ochronne. W ich produkcje zaangażowana jest drukarnia Uniwersytetu Artystycznego w Poznaniu. Przyłbice są drukowane na drukarkach 3D. 
 
Centrum czynne jest od poniedziałku do piątku w godzinach od 10:00 do 18:00. Pracują w nim przeszkoleni wolontariusze. Stanowiska pracy są od siebie oddzielone przynajmniej 2 metrowymi przerwami oraz wyposażone w dyspensery ze środkiem dezynfekcyjnym o zawartości 70% alkoholu. W obszarze śluzy wyjścia, składane są pakiety, które następnie są odbierane przez kurierów. Wolontariusze pracują na 2 zmiany po 4 godziny, w grupach które się nie mieszają.

Źródło i fot. UAP

Ta strona wykorzystuje cookies tylko do analizy odwiedzin. Nie przechowujemy żadnych danych personalnych. Jeśli nie zgadzasz się na wykorzystywanie cookies, możesz je zablokować w ustawieniach swojej przeglądarki.

OK